Pomoc psychologiczna skierowana do studentów i pracowników AWF, którzy doświadczają trudnej sytuacji i/lub zmagają się z intensywnymi emocjami.
Jest to rodzaj wsparcia skierowany do każdego, kto doświadcza trudności i związanego z nimi dyskomfortu lub cierpienia psychicznego, niezależnie od wieku, płci czy sytuacji życiowej.
Poradnictwo psychologiczne to proces, zwykle krótkoterminowy, mający na celu pomoc osobom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi, relacyjnymi lub życiowymi. Odbywa się zwykle w formie sesji indywidualnych. Podczas rozmowy, prowadzonej w poufnej i bezpiecznej atmosferze, psycholog towarzyszy klientowi w rozpoznawaniu i lepszym rozumieniu jego sytuacji, dostrzeganiu nowych perspektyw patrzenia na problem zgłaszany przez klienta oraz w poszukiwaniu rozwiązań. Może w tym celu zadawać pytania, stosować techniki i narzędzia terapeutyczne, wykorzystywać elementy psychoedukacji i w razie potrzeby przeprowadzać testy psychologiczne.
Ten rodzaj wsparcia obejmuje wiele obszarów funkcjonowania człowieka, takich jak: radzenie sobie ze stresem, relacje interpersonalne, kryzysy życiowe, a także rozwój osobisty. Celem pomocy psychologicznej jest poprawa samopoczucia, zmniejszenie poziomu stresu, lepsze rozumienie własnych emocji, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz dążenie do lepszego funkcjonowania w życiu osobistym, społecznym, zawodowym.
Ważne, aby szukać wsparcia, kiedy czujemy, że sami nie potrafimy poradzić sobie z naszymi problemami.
Dla kogo?
Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem AWF oraz:
- doświadczasz silnego stresu / lęku, lub stale się czymś niepokoisz
- przez większość czasu jesteś przygnębiony/przygnębiona lub rozdrażniony/rozdrażniona
- nie cieszą Cię aktywności, które wcześniej sprawiały Ci radość
- żeby poczuć się lepiej sięgasz po jedzenie, leki, alkohol, narkotyki lub robisz impulsywne zakupy
- masz kłopoty ze snem
- spotkała Cię śmierć bliskiej osoby, koniec związku, choroba, kontuzja, strata pracy lub czegoś dla Ciebie ważnego
- dręczą Cię myśli samobójcze
- doświadczasz trudności w relacjach z innymi, konfliktów w związku lub w rodzinie
- chciałbyś/chciałabyś lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje i zachowania
- masz trudności z uczeniem się, nie możesz się skoncentrować, trudno Ci planować swoją pracę
- masz problem z adaptacją do nowej sytuacji, jaką może być rozpoczęcie studiów, przeprowadzka do innego miasta, podjęcie nowej roli życiowej
- myślisz o rozpoczęciu psychoterapii, ale nie wiesz od czego zacząć
Umów się na bezpłatną wizytę:
zadzwoń: 607 680 608
napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
i przyjdź:
wtorek 12:30-14:00
czwartek 12:30-14:00
Budynek „Jordanówka” pok. 220
Nasz psycholog
mgr Marta Kuleta-Piotrowska: psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła 4–letnie szkolenie z psychoterapii organizowane przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka, oraz na Oddziale Neurorehabilitacji w NZOZ „Helenów” w Warszawie. Od 2016 roku pracuje w krakowskim Ośrodku Psychoterapii „Integrity”, specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju dorosłych, dzieci i młodzieży oraz w diagnozie i terapii ADHD u dorosłych. W latach 2017-2023 współpracowała z UJ. Ukończyła liczne kursy, w tym studia podyplomowe „Diagnoza psychologiczna” i „Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju” na Uniwersytecie SWPS. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia, trenuje jeździectwo.